Foukané izolace – nejlepší cesta k zateplení

Zateplení vašeho domu byste neměli v žádném případě podceňovat. Ročně totiž všichni utratíme několik desítek tisíc za energie. Existuje však pár jednoduchých tipů, jak za topení ušetřit. Tím nejúčinnějším řešením jsou bezpochyby foukané izolace, které se v posledních letech hodně rozšířily. Proto se na ně dnes zaměříme blíže.

Proč foukané izolace používat?

Foukané izolace dokážou při vhodné aplikaci ušetřit až 30 % stávajících nákladů na vytápění. Průměrná návratnost investice je přibližně 5 let, což rozhodně není zase tak dlouhá doba. Po jejím uplynutí budete na topení vlastně vydělávat. Takto ušetřené finance budete moci například využít k dalšímu zvelebení vašeho rodinného sídla nebo na příjemnou dovolenou v teplých končinách.

Jaké se používají materiály?

K zateplování foukanou izolací se používají pouze ty nejkvalitnější materiály, u kterých jsou bezpečně prokázány jejich izolační schopnosti. Používá se převážně skelné vlákno s nízkou objemovou hmotností a vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi. Na zateplení podlah a stropů se však více hodí izolace minerální. Zde se využívá především hydrofobizovaná vlna, která disponuje výtečnou odolností vůči ohni. Proto se skvěle hodí k tvorbě protipožárních přepážek nebo požárních úseků.

Jaké má foukaná izolace výhody?

Hlavními výhodami zateplení pomocí foukané izolace jsou rychlost a kvalita provedení. Při správném technologickém postupu máte jistotu neprodyšného zateplení bez jakýchkoliv tepelných mostů, které jsou samozřejmě nežádoucí. Foukanou izolací navíc můžete ošetřit i špatně přístupná místa, do nichž byste se jinak nedostali. Příznivci ekologie pak ocení, že se jedná o naprosto bezodpadovou technologii, která je velice šetrná k životnímu prostředí. Zateplit běžný dům trvá přibližně 6 hodin.

Pokud jste svůj dům ještě nezateplili, měli byste tak neprodleně učinit. Ušetřené peníze za energie pak můžete využít na jiné účely. Rozhodně ale využijte foukané izolace.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Foukané izolace – nejlepší cesta k zateplení
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR