Nedosáhli jste na hypotéku? Nezoufejte, je tady nový druh financování

Absolvovali jste zdlouhavý maraton žádosti o hypotéku a ničeho jste nedosáhli? Nejste první ani poslední. Tento proces je tolik složitý a dlouhý z důvodu stále přísnějších podmínek pro získání hypotéky. Ty nastavuje ČNB a v současnosti tak na hypotéku dosáhne ještě méně lidí než dříve. Banka musí proklepnout vaši finanční situaci do nejmenší detailů. A může to být naprostá drobnost, která vám zkrátka nedovolí hypotéku získat. Stovkám lidí je tak upírána možnost bydlet ve vlastním, přičemž důvody jsou často celkově nepodstatné.

Pomůže vám revoluční financování

Klasická hypotéka stojí na principu, který se po léta nemění. Také proto se na trhu objevují nové služby, které nabízejí o něco progresivnější přístup. Nemusíte přitom podstupovat riziko nějakých pochybných rychlých půjček. Jednou ze zajímavých služeb je třeba Coolnajem.cz poskytující možnost získání vlastního bydlení splátkami nájmu. V zásadě je to dlouhodobý pronájem, kdy uzavíráte smlouvu na dobu od 5 do 20 let. Jak je tedy patrné, doba splácení je zde podobná, jako je tomu u hypoték. Čím déle budete splácet, tím nižší splátky budou. Vyšší splátky pak samozřejmě znamenají dřívější převedení nemovitosti do vašeho vlastnictví.

Snadněji dosažitelné bydlení

Jakmile si na webu služby vyberete libovolnou nemovitost v České republice, ať již to bude byt či rodinný dům, získáte kalkulaci, kde se dozvíte také výši splátek. Rozhodnete-li se služby využít, spustí se proces odkupu nemovitosti, jehož vyřízení trvá asi 3 měsíce. To pro vás představuje:

  • Rychlé bydlení bez průtahů
  • Většina administrativy je na bedrech poskytovatele služby

Po vyřízení všech formalit se již stěhujete do nového bydlení. Jediný finanční výdaj, který to pro vás bude ze začátku znamenat, je rezervační poplatek, který představuje 10 % z ceny nemovitosti, kterou jste si vybrali. Tento poplatek platíte ještě před podpisem smlouvy a pokrývá náklady na administrativu, odkup nemovitosti a její nezbytné pojištění.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Nedosáhli jste na hypotéku? Nezoufejte, je tady nový druh financování
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: Darky